Ogólnopolska dostawa produktów oraz lokalne usługi regeneracji i serwisu

Silniki hydrauliczne w przemyśle

Nowoczesne silniki pneumatyczno hydrauliczne w zastosowaniu codziennym – Kraków, Zakopane, Lublin 

Silnik hydrauliczny przekształca energię hydrauliczną na energię mechaniczną, co umożliwia napęd o wysokiej mocy bez uszczerbku dla ruchu i precyzji maszyn. Czy pełnią istotne funkcje? Zdecydowanie tak, stąd można je spotkać w zastosowaniach rolniczych, budowlanych, przemyśle produkcyjnym i kolejowym. 

Dobry silnik hydrauliczny i jego zalety 

Zaletą silników hydraulicznych, które napędzają sprzęt zarówno stacjonarnie jak i mobilnie jest również ich trwałość i odporność na wysokie temperatury i wilgoć. Warunki pracy tych jednostek prowadzą do zużycia, co ostatecznie wymaga regeneracji podzespołów w celu przywrócenia silnikowi pełnej mocy. Ma to znaczenie, bo dzięki swojej konstrukcji cylindry oferują precyzyjne sterowanie ruchem, a także stabilne działanie, a ich wysoka wydajność sprawdza się w koparkach, ładowarkach, dźwigach. W przemyśle produkcyjnym widzimy je w robotach przemysłowych czy przenośnikach taśmowych. 

Naprawa cylindrów hydraulicznych 

Prawidłowo odnowione siłowniki to takie, które dzięki diagnozie stanu technicznego, demontażowi, wyczyszczeniu oraz w zależności od uszkodzeń – naprawie lub wymianie części na nowe, a także ich właściwemu dopasowaniu, na nowo działają bez zarzutu. Akumulatory mają służyć przez kolejne lata, aby tak było, konieczne jest zastosowanie wysokiej jakości elementów w czasie modernizacji

Elementy wykonawcze hydrauliki siłowej z bogatą historią 

Niewiele osób, które każdego dnia korzystają z cylindrów wie, że były konstruowane już w XIX wieku. Opierały się na prawie Pascala, które mówi o tym, że ciecz przenosi ciśnienie równomiernie w zamkniętym układzie. I to we wszystkich kierunkach! To właśnie ta zasada otworzyła drogę rozwoju nowoczesnych systemów hydrauliki. W 1795 angielski wynalazca i naukowiec – Joseph Bramah, opatentował prasę hydrauliczną w Londynie, gdzie prowadził swoje prace i warsztat. Jak podaje Kelham Island Museum w Sheffield, jego wynalazek został użyty w Tower of London kilka lat później, co było pierwszym krokiem w kierunku naszej obecnej zautomatyzowanej hydrauliką codzienności. 

Zastosowanie silników hydraulicznych w rolnictwie 

Z czasem mechanizmy według prawa Pascala zaczęto udoskonalać, implementować w nich nowe rozwiązania, wdrażać pomysły na miarę pojawiających się nowinek technologicznych, aż finalnie doszło do powstania różnorodnych komponentów także z myślą o rolnictwie, bo to właśnie w sprzęcie rolniczym, pracującym podczas np. upalnego lata, na różnym podłożu, liczy się również wytrzymałość i precyzja dzięki silnikom. Coś co kiedyś wymagało ludzkiego wysiłku, zostało zastąpione kombajnami, opryskiwaczami i innymi mechanizmami, które służą nam w życiu codziennym. 

Z hydrauliką siłową i pneumatyką spotykamy przy okazji różnych tematów, które pozornie schowane, są gdzieś w tle naszej rzeczywistości, po to, aby różne gałęzie przemysłu mogły sprawnie pracować. 

Przewijanie do góry