Raportowanie ESG to więcej niż środowisko

Raportowanie ESG to więcej niż środowisko

Coraz więcej firm jest zobligowanych do zmniejszenia negatywnego wpływu na środowisko i prowadzenia odpowiedniej dokumentacji wszelkich podejmowanych przez siebie działań na ten temat. Na stronie bussinesinsider.com.pl czytamy: „Od listopada 2022 roku obowiązuje dyrektywa CSRD, która objęła obowiązkiem raportowania działań na rzecz zrównoważonego rozwoju ponad 3,5 tysiąca przedsiębiorców w Polsce”. Wszelkie media donoszą, że ich liczba będzie wzrastać. 

Jak się okazuje raportowanie ESG ma również istotny wpływ na ewentualne kwestie finansowania firm. Dalsza część wspomnianego wyżej artykułu podkreśla rolę dokumentu: „W raportowaniu zrównoważonego rozwoju nie chodzi tylko o spełnienie wymogów legislacyjnych. Firmy muszą udostępniać dane niefinansowe również po to, by — w ramach taksonomii — spełnić oczekiwania banków, instytucji finansowych oraz coraz bardziej wymagających klientów. Według „Raportu zrównoważonego rozwoju KPMG w Polsce” (KPMG, 2020) już 53% firm zastrzega sobie prawo zerwania umowy z partnerem biznesowym działającym niezgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Z kolei Krajowa Izba Gospodarcza szacuje, że w latach 2023-2024 polskie firmy wystosują do swoich dostawców 37 tys. zapytań o ich politykę zrównoważonego rozwoju. W latach 2025-2026, jak szacuje KIG, ma być ich już 99 tys.”. Jak wobec tego regeneracja siłowników hydraulicznych może pomóc?

Stosowanie działań przynoszących korzyści ekonomiczne i ekologiczne to istotne wyzwania w procesach produkcyjnych. Dzięki prawidłowej regeneracji siłowników hydraulicznych, przedsiębiorstwa mogą znacznie zmniejszyć zużycie energii, a przy tym przyczynić się do redukcji gazów cieplarnianych. Dodatkowo za sprawą nowej technologii i używania wysokiej jakości materiałów eksploatacyjnych, można przywrócić urządzenia nie tylko do pełnej sprawności, ale również zwiększyć ich trwałość i wydajność. Tym bardziej jest to cenne, kiedy mamy do czynienia z siłownikami hydraulicznymi, które są często wykorzystywane w procesach wymagających dużej mocy, takich jak maszyny wtryskowe czy urządzenia do obróbki metali. Eliminacja potencjalnych awarii np. wycieku płynów, zmniejsza utratę energii, wynikającej z nieefektywnego działania układu hydraulicznego. 

O czym zatem warto pamiętać? Inwestowanie w regenerację siłowników hydraulicznych to ważny krok w kierunku zrównoważonej produkcji, który umożliwia osiągnięcie balansu pomiędzy efektywnością energetyczną a oszczędnościami finansowymi, przyczyniając się jednocześnie do ochrony środowiska naturalnego. 

DS HYDRO to polska firma z Krakowa. Nasze usługi to m.in. hydraulika siłowa, pneumatyka, zakuwanie przewodów hydraulicznych, armatura nierdzewna, agregaty hydrauliczne, modernizacja pras hydraulicznych, zawory proporcjonalne, manometry, zawory Rexroth, zawory ARGO-HYTOS, zasilacze hydrauliczne, regeneracja pomp, silników hydraulicznych i siłowników. Zapraszamy do Kontaktu!

Scroll to Top